otázky a odpovědi

Očkovanie

Datum: 29.03.2019 | Vložil: Silvia

Chcem sa iba spýtať či sa môžu addisoni očkovať proti tetanu.Ďakujem

Adissonova kriza

Datum: 05.11.2018 | Vložil: David

Zdravím chcem sa vás opýtať.. napriek tomu že som už 10 rokov liečený na adissonovu chorobu mám veľmi časté krízy 2-3x do mesiaca výsledky mám dobre (ambulantné).
Máte niekto rovnaký problém?

Re: Adissonova kriza

Datum: 30.11.2018 | Vložil: renata

Ahoj,ja mám krízu vždy keď je pred dažďom,vlastne keď vonku klesá tlak alebo sa rýchlo mení počasie.A čo neprimeraná fyzická záťaž,alebo psychické rozrušenie?Toto mám odsledované ja,ale každý to asi máme inak.

addison

Datum: 19.05.2018 | Vložil: jana

dobrý den ja chcem pridat prispevok o mojej diagnoye addison, ktoru mi diagnostikovali pred 6 rokmi..po prvom dietati, beriem hydrokortizon no su dni ked citim ze mi je zle a musim si dat davku navyse..inak bez problemov som otehotnela aj druhy krat ked uz som o chorobe vedela..tehotenstvo bezproblemu len pri porode doktori ani nevedeli co maju so mnou robit . Nemaju vobec dostatocne informacie o tejto chorobe, sama som si dala kortizol ked som citila ze asi odpadnem...

Re: addison

Datum: 11.08.2018 | Vložil: renata

ahoj Jana,som diagnost. asi rok a pol.ešte stále na sebe vychytávam muchy keď mi je zle a máš pravdu - stretávam sa s tým že lekári bežne nevedia na túto závažnú diagnózu reagovať.Lekárka na pohotovosti sa ma spýtala čo mi má dať a koľko.Chýba lepšia informovanosť ako pre nás pacientov,tak aj pre lekárov,ktorý sa bežne nestretávajú s takouto chorobou.držme si palce.

setkání

Datum: 17.07.2017 | Vložil: Janka

Setkání pacientů s endokrinology
Událost skupiny Addisonici ČR
11. listopad v 9:00–13:00 (open project Addison)
program bude zveřejněn společně s přihláškou (e-mailem).

nízké ACTh a Dexamethason ??

Datum: 20.04.2017 | Vložil: Schützmeister

Sice to tu moc nežije, ale přesto bych měl dotaz na ty, kdož máte problém s hypofýzou. Zkoušel někdo místo HC použít Dexamethason ? Načetl jsem, že se používá pro hypotalamický problém - čili CRH dependentní. Takže, protože u manželky HC nic moc, zkusili jsme Dexa - no a po 10 letech v noci spí a celkově se to zdá fajn. Bere zatím půl HC a půl Dexa - celkem 30 převoditelnýho HC.
Má někdo podobnou zkušenost - nebo je to nějaká náhoda ?

Re: nízké ACTh a Dexamethason ??

Datum: 03.05.2017 | Vložil: Janka

Napište mejly, jistě se vám dostane rychleji odpověď ,než odsud.

Re: Re: nízké ACTh a Dexamethason ??

Datum: 16.05.2017 | Vložil: Schützmeister

Nerozoumím, o co je jednodušší napsat odpověď na meil, než sem. Takhle by z toho mohlo mít užitek víc ldí. Taky se většinou meily všude mažou, tak mě to ani nenapadlo.
Jo, je to tak, ten Dexa je daleko lepší než HC. Při nízkém Acth a vysokém RAAS. Jen jsem pořád nikde nezjistil, jestli to je možné zaměnit úplně.
Takže pište. Michal Schützmeister. Děkuju.
schutzmeister@iex.cz
nebo mne najdete na Googlu, je nás s tímhle jménem jak prstů na jedné ruce, a ještě trochu ořezané pilou.

Re: Re: Re: nízké ACTh a Dexamethason ??

Datum: 20.05.2017 | Vložil: Schützmeister

Tak jo. Odpověď paní doktorky z VFN : u hypofyzární nedostatečnosti je to zaměnitelné, leč DEXA vyruší cirkadiální rytmus.
Dle našich zkušeností jde ale jako vždy o dávku, čili dobře nám funguje půl na půl, což zjevně ten rytmus ještě úplně nezruší, ale má to narozdíl od HC tu výhodu, že je krytí i přes noc, jen s HC měla v noci často krizi.
To samozřejmě ne u Addisona, ale hypofyzární nedostatečnosti.

Záznamy: 1 - 10 ze 44
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek